Aby mógł wkroczyć Król Chwały

 Ostanie cztery dni roku (w tym wieczór sylwestrowy) pięć rodzin z naszej wspólnoty wraz dziećmi (w sumie 25 osób) zdecydowała się spędzić w Lublinie uczestnicząc w Czasie Chwały oraz Nocy Chwały. I warto było się tam wybrać, bo wszyscy którzy tam pojechali, wrócili napełnieni radością i nadzieją!

Czas Chwały i Noc Chwały to wydarzenie organizowane przez lubliński oddział katolickiej misji ICPE,  Magnificat oraz Armię Dzieci, a patronat nad wydarzeniem objął Instytut Ekumeniczny KUL. Czas Chwały to wyjątkowy czas uwielbienia oraz wsłuchiwania się w Słowo. Głoszącym był świecki ewangelizator Marco Cicoletti z Włoch. Marco, w 1992 roku przeżył osobiste i bardzo zaskakujące spotkanie z Jezusem. Doświadczył wylania Ducha Świętego i Słowo Boże stało się żywe, a Jezus nie był już „teorią, którą się zwalcza”, ale żywą osobą, za którą się podąża i którą się kocha. Dzisiaj głosi on Jezusa z mocą, posługując nauczaniem oraz modlitwą, czego mieliśmy okazję doświadczyć.
Podczas tych kilku dni mogliśmy odczuć moc działania Ducha Świętego oraz jedności, pomimo tego że do Lublina zjechali się ludzie niemal ze wszystkich stron Polski. Codziennie sprawowana uroczysta Eucharystia oraz uwielbienia, pozwalały jeszcze lepiej zgłębić rozważane treści, które koncentrowały się wokół tego, co Jezus dokonał na krzyżu. Bardzo pomocne było też to, że w czasie, kiedy dorośli słuchali nauczań, dzieci uczestniczyły w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach. W ostatni wieczór roku odbyło się też wspólne kolędowanie prowadzone oczywiście przez Armię Dzieci. Nie było to jednak zwykłe śpiewanie kolęd, ale kolędowe uwielbienie, a głębokie treści stały się znakomitym wstępem do dalszego dziękowania, radowania oraz ogłaszania Bożej Chwały! Około północy zamiast tradycyjnych fajerwerków, wzniesiony został toast dla Jezusa, a później „Zabawa w Duchu Świętym” dostarczyła wszystkim głębokich przeżyć, które oby jak najdłużej pozostały w naszych sercach. Pobyt w Lublinie był tak udany, że już teraz planujemy wyjazd na Rodzinny Czas Chwały, który odbędzie się w lutym w Lublinie.Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates