Forum Charyzmatyczne "Rodzina to miejsce dla każdego"

Weekend 20-21 września sześć rodzin z dziećmi (w sumie ponad 30 osób!) z naszej wspólnoty uczestniczyło w Forum Charyzmatycznym w Łodzi. Tegoroczne Forum tradycyjnie organizowane jest przez Łódzki Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym było nietypowe, bo jego tematyka całkowicie była poświęcona rodzinom, stąd też hasło przewodnie „Rodzina to miejsce dla każdego”.

Ponieważ bliska jest nam tematyka rodziny we wspólnocie, a także nieustannie poszukujemy inspiracji do pracy z naszymi dziećmi, więc z dużymi nadziejami przyjechaliśmy do Łodzi. I było warto, bo Forum była odpowiedzią na nasze pytania i wątpliwości, stało się też inspiracją do dalszych działań które planujemy.  Usłyszeliśmy bardzo pouczające katechezy, poruszające świadectwa, a wszystko przeplatane było modlitwą i uwielbieniem prowadzonym przez zespół Mocni w Duchu.

Dużym plusem Forum było to, że rzeczywiście mogliśmy uczestniczyć w nim całymi rodzinami, a starsze dzieci miały okazje uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach i warsztatach tematycznych. 

Mamy nadzieję, że pomysł podobnych spotkań dla całych rodzin na stałe zostanie wpisany do kalendarza wydarzeń i regularnie będziemy mogli się spotykać w coraz liczniejszym gronie całych rodzin. Widzimy ogromną potrzebę takich spotkań formacyjnych, bo jesteśmy przekonani że tak samo jak rodzina jest miejscem dla każdego, tak samo Kościół i wspólnota jest miejscem dla każdego członka rodziny, tak samo dla dorosłego jak i dziecka.  Każdy może znaleźć tu swoje miejsce oraz być pełnoprawnym jego członkiem.

Zobacz relację wideo:

 

 

 

 

 

Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates