Warsztaty dla dzieci z Violą Brzezińską

W miniony weekend dzieciaki z naszej wspólnoty przeżywały niezwykłe wydarzenie. Specjalnie dla nich zorganizowane zostały warsztaty uwielbienia śpiewem z Violą Brzezińską!  

Nikomu, kto choć trochę interesuje się muzyką Violi nie trzeba przedstawiać, wystarczy wspomnieć, że wygrała ona finał programu „Szansa na sukces”, zdobyła główną nagrodę koncertu „Debiuty” festiwalu w Opolu, nagrała także wiele albumów solowych oraz występując z innymi znanymi artystami. Jeśli nie znacie dobrze Violi to tym bardziej zapraszamy Was na jej oficjalną stronę.

Viola, która jest przyjaciółką naszej wspólnoty,  podjęła się niełatwego zadania. Od piątku do niedzieli, prowadząc kilka sesji dla naszych wspólnotowych dzieci w wielu szkolnym, starała się przekazać im niektóre tajniki śpiewu oraz to w jaki sposób uwielbiać nim Pana Boga. Dzieciaki mogły przekonać się, że Viola została obdarzona nie tylko wspaniałym głosem, ale również jest niezwykle miłą osobą. Bardzo szybko nawiązała ona wspaniały kontakt z dziećmi, które niezwykle chętnie wykonywały wszystkie ćwiczenia - zwłaszcza, że nagrodą były ciastka w przerwach :-). Dzieci uczyły się śpiewać piosenki które czasem śpiewamy na spotkaniach, ale również utwory z najnowszej płyty Violi „Opowieści z mądrej Księgi” skierowanej właśnie do dzieci. Ulubionym utworem wszystkich okazała się piosenka „Radość Sary” (posłuchaj jej tutaj). Finałem warsztatów było wspólne posługiwanie razem z zespołem na niedzielnej Mszy Św. w niedzielę o 11.15. Było głośno i radośnie. Podczas warsztatów, dzieci zrozumiały, że sam talent nie wystarczy, potrzebna jest także wytrwała praca. 

******

Także w niedzielę, ale późnym popołudniem, odbył się koncert ewangelizacyjny w naszej parafii, który był zakończeniem Marszu Świętych. Podczas koncertu, na którym zagrał zespół posługujący na Mszy Św. o 11.15, animowanej przez naszą wspólnotę, mogliśmy wspólnie śpiewać na Chwałę Boga, ale też dzielić się świadectwem wiary.

 

 

 

Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates