I Forum dla dzieci

Piątek, 26 lutego, 5:45 rano. Dzwoni budzik… Pobudka! Tym razem nie zrywamy się do pracy, ani nawet do szkoły (choć rok szkolny trwa), ale jedziemy dużą grupą wspólnotową na I Forum dla Dzieci do Łodzi!

Kiedy dowiedzieliśmy się o tym wydarzeniu z „Szumu z Nieba” (dla niewtajemniczonych: to taka fajna gazetka wydawana przez Łódzki Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, prenumerowana przez kilka osób ze wspólnoty) długo się nie zastanawialiśmy. Wystarczyło rzucić hasło na ogłoszeniu po spotkaniu i bardzo szybko zebrała się grupa ponad 20 osób (w tym oczywiście zdecydowana większość dzieci) chętnych na wyjazd do Łodzi. Wszakże było to pierwsze tego typu wydarzenie na taką skalę w naszym kraju, więc grzechem byłoby je opuścić! I rzeczywiście warto było jechać tyle kilometrów (choć jak się później okazało, byli tacy którzy pokonali znacznie większą odległość niż my żeby się tam znaleźć), by widzieć jak prawie 1000 dzieci z całej Polski w radosny sposób uwielbia Boga w najbardziej naturalny dla siebie sposób. Tak więc w programie było: „skakanie na chwałę Pana”, „wyginanie śmiało ciała”, warsztaty tańca i malowania oraz nauka haki Bożego wojownika (której przestraszyliby się nawet rugbiści Nowej Zelandii). Centralnym punktem programu była Eucharystia (pod przewodnictwem bp. Marczaka), który podczas kazania uczył dzieci jak próbować zachować skupienie na modlitwie. Wydarzenie to na długo pozostanie bardzo pozytywnie zapamiętane zarówno przez dzieci jak i dorosłych, nawet jeśli co niektórzy nieprzepadający za ananasem (a było kilka osób, którzy nie wiedzą co dobre!) wydłubywali go z pizzy serwowanej w ramach obiadu dla uczestników :-) .

Wielkie dzięki i gratulacje dla organizatorów, za pomysł i podjęcie trudu organizacji. My i nasze wspólnotowe dzieciaki czekamy na kolejne podobne wydarzenia.

Kilka fotek z tego wyjątkowego wydarzenia:

A tutaj można obejrzeć relację wideo:

 

Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates