Weekend z Armią Dzieci

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu - „Weekend z Armią Dzieci”, które odbędzie się w parafii p.w.M.B. Częstochowskiej na poznańskich Naramowicach w dniach 5-6 października 2013. Armia Dzieci to zespół ewangelizacyjny z Lublina składający się z dzieci i dorosłych, który posługiwał na wielu wydarzeniach chrześcijańskich (m. In. Przystanek Jezus, Forum Charyzmatyczne, spotkania z ks. Johnem Bashoborą, i inne). W planach wspólna modlitwa, uwielbienie, warsztaty, uroczysta Eucharystia oraz zabawa. Wstęp wolny;-)

Przedstawiając Armię Dzieci najlepiej zacytować informację z ich strony:

*****

"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeskadzajcie im." Mk 10,13-16

 Postawa Jezusa wobec dzieci była inspiracją do powstania PROJEKTU ARMIA. Chcemy, żeby dzieci mogły uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach chrześcijańskich. Aby to był dla nich czas wzrostu w wierze, czas kiedy jest głoszone dla nich Słowo Boże, a także czas nawiązywania relacji z rówieśnikami. Czujemy, że Bożym pragnieniem jest powołanie wielkiej Armii Dzieci, które będą wzrastać w łasce u Boga i ludzi. Psalmista wskazuje nam jeszcze większą rolę dzieci w życiu duchowym: "Usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, by zniszczyć nieprzyjaciela i wroga" Ps 8,3. Proste, ale pełne mocy uwielbienie wznoszone przez dzieci otwiera niebo, burzy nasze mury, barykady i ograniczenia w modlitwie. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dzieci tak dużo nas uczą w relacji z Nim. Udzielamy im głosu i zaskakują nas jak potrafią słuchać Jezusa i jaką mają z Nim relację.
 Armia Dzieci spotka się, by się bawić, budować przyjaźnie, uwielbiać Boga, odkrywać radość słuchania Słowa Bożego, przez bawienie się z NIM. Lubimy bawić się z Bogiem - jest świetnym towarzyszem gier i zabaw! Śpiewamy, gramy, tworzymy piosenki i scenki przybliżające nam dobroć Boga i przyjaźń Jezusa.
Przypomnij sobie słowa Jezusa - co się stanie, jeśli Ty dzieckiem się nie staniesz???

*****

fot. Armia Dzieci na Przystanku Jezus (źródło www.armiadzieci.pl).

 

Zobacz Armię Dzieci wykonującą "Jesteś Życiem Mym"

 „Weekend z Armią Dzieci” to wydarzenie dla wszystkich – dzieci, dorosłych, singli i małżeństw, osób mających doświadczenie bycia w różnych wspólnotach jak i nie, ludzi z Naramowic jak i spoza parafii.


Program wydarzenia - "Weekend z Armią Dzieci"


Sobota 5 października 2013 r.
9.00 -11.00 Warsztaty dla dzieci
- warsztaty taneczne,
- warsztaty rytmiczne,
- warsztaty rysunku proroczego,
- warsztaty "Smakowanie Bożej Miłości".
Każde dziecko może uczestniczyć w maksymalnie dwóch warsztatach (opis poniżej).
Równolegle dla chętnych odbywać się będą warsztaty dla dorosłych (opis poniżej).

Na wszystkie warsztaty wymagane zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń). Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach najpóźniej do  końca września. Ilość miejsc ograniczona!

12.00 Uroczysta Eucharystia
W szczególny sposób wspólnie dziękować będziemy Bogu za 20 lat wspólnoty Jeshuah, napełniać się mocą z wysoka i odnawiać się w Duchu Świętym, aby na nowo podjąć powołanie do ewangelizacji.

14.00 Obiad
Istnieje możliwość wykupienia obiadu dla osób chętnych. Cena obiadu 20 PLN. Prosimy o zapisywanie się najpóźniej do końca września.

17.00 Zabawa w Duchu Świętym.
Tradycyjnie już zgromadzimy się na wspólnej zabawie w Szkole Podstawowej nr 35 na os. Władysława Łokietka w Poznaniu. Zapisywać się nie trzeba. „Wejściówką” na salę będzie przyniesione ze sobą ciacho lub napój - oczywiście bezalkoholowy :) .
Zakończenie około 20.00 -21.00

Niedziela 6 października 2013 r.
11.15 Rodzinnie przeżywamy Mszę Świętą
...a po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne uwielbienie.

 

Opis warsztatów

Warsztaty taneczne
Dla kogo: Wykorzystujemy taniec, ruch, gesty, podskoki, układy choreograficzne do piosenek, aby bawiąc się i ruszając, otwierać się na spotkanie z Jezusem także w tej sferze aktywności; podstawą do prowadzenia dzieci w tym warsztacie jest dynamiczna i spontaniczna modlitwa oraz uczynienie z tańca kontynuacji dla miejsca, w którym przebywamy z Bogiem; dzieci chętnie biorą udział w tych zajęciach, ponieważ są one radosne i pełne ruchu, skakania i dziecięcego szaleństwa; warsztaty są przeznaczone dla przedszkolaków oraz dzieci szkolnych.

Warsztaty rytmiczne
Dla kogo: Dzieci kochają proste, głośne, kolorowe instrumenty; zagranie właśnie na takich przeszkadzajkach, bębnach, kahoonach i rurach proponujemy dzieciom uczestniczącym w warsztatach; pod okiem zawodowego perkusisty dzieci uczą się rytmów prostych i złożonych, grania pojedynczych dźwięków w harmonii (wykorzystanie kolorowych rur), zasad grania dźwięków wysokich i niskich na bębnach, poruszania się w rytmice utworów; w warsztatach mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Rysunek proroczy
Dla kogo: Bóg wykorzystuje wiele naszych umiejętności i talentów, aby przekazywać swoje Słowo, jednym z nich jest rysunek i sztuka w ogóle; jeśli chcesz przelewać na papier obrazy, sny, malować w sposób proroczy, to te zajęcia są dla Ciebie; w zajęciach bardzo chętnie uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, choć nie jest to regułą; zajęcia polegają na poprowadzeniu dzieci do modlitwy i słuchania tego co mówi do nich Bóg, a następnie na przelewaniu tego na papier, dzieci wykorzystują farbki plakatowe, pastele i kredki świecowe

Smakowanie Bożej miłości
Dla kogo: Fundamentalne znaczenie dla naszej relacji z Jezusem ma DOŚWIADCZENIE spotkania z Nim i poznanie, jak wspaniała jest Jego miłość; warsztaty, które proponujemy mają na celu zbliżenie uczestników do realnego spotkania z Jezusem, który jest żywą miłością; w czasie warsztatów wykorzystujemy dynamiki polegające na kosztowaniu słodyczy i pysznych napojów, które dzieci uwielbiają, aby dać im możliwość porównania, że w Bożej obecności mogą zasmakować jeszcze bardziej; w warsztatach biorą udział dzieci w wieku szkolnym, które są w stanie skoncentrować się i słuchać.

Warsztaty dla dorosłych
Tematyka będzie obejmowała:
- jak Armia Dzieci pracuje z dziećmi,
- jak bardzo ważne są w kościele dzieci oraz gdzie jest ich miejsce,
- jak je traktować,
- jak do nich mówić.
- trochę praktyki i doświadczenia.

Oj będzie się działo...


Zapraszamy do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu, ul. Naramowicka 156.

Zapisy (warsztaty, obiad):
emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub telefonicznie: 691 560 823 po godz. 16.00

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

 

Odwiedź również stronę Armii Dzieci.

 

Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates