Co aktualnie robimy?

Wspólnota Jeshuah na przestrzeni lat realizowała najróżniejsze dzieła ewangelizacyjne. Były to różne przedsięwzięcia mniejsze lub większe, ale zawsze wypływały z potrzeby serca.

Wierzymy, że Pan powołuje każdego do działania i służby. A skoro powołuje to również uzdalnia - daje wszelkie potrzebne dary (charyzmaty), dzięki którym możemy odczytywać i realizować swoje powołanie (2 Tm 1, 9)

Tym co otrzymaliśmy za darmo, chcemy dzielić się również i dziś. Aktualnie w naszej wspólnocie działają różne diakonie i posługi.

 

Msza Święta rodzinna

Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego”
Ewangelia wg św. Marka 10, 13-16

 

Zapraszamy na Msze Św. rodzinne animowane przez Diakonię Uwielbienia naszej wspólnoty. Prowadzimy je w roku szkolnym w niedziele o godzinie 11.15.

 

Chcielibyśmy, aby każdy, kto uczestniczy w tej Mszy Świętej (nieważne czy ma lat 3 czy 103), mógł doświadczyć obecności żywego Boga w żywym Kościele. Może nie zawsze jest tutaj cicho i spokojnie, ale zawsze radośnie i spontanicznie!

Animacja Mszy Św.

Modlitwa wstawiennicza

„Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”
Ewangelia wg. Św Mateusza 18, 19-20

Jeśli czujesz się osamotniony w wołaniu do Pana... a może masz pragnienie wspólnego zapraszania Jezusa w codzienność... lub chcesz prosić, ale nie wiesz, czy aż o tak wielkie i bliskie Twemu Sercu sprawy możesz Go prosić to przyjdź! Przekonaj się! Ten czas jest dla Ciebie!!! ON jest dla Ciebie!

Diakonia modlitwy wstawienniczej spotyka się w każdy poniedziałek (z wyjątkiem trzecich poniedziałków miesiąca) w godzinach 19.30-20.30 w salce pod wikariatem (ul. Naramowicka 156).
Jeżeli nie możesz przyjść a chciałbyś polecić naszej modlitwie jakąś intencję - napisz do nas emaila (kontakt).

Formacja dzieci

"Potomstwo moje Jemu będzie służyć, opowie o Panu pokoleniu przyszłemu, a sprawiedliwość Jego ogłoszą ludowi, który się narodzi: Pan to uczynił."
Psalm 22, 31-32

Ponieważ dużą część naszej wspólnoty stanowią dzieci, pragniemy zapewnić im również odpowiednią formację. Chcemy, że dzieci uczestnicząc w spotkaniach modlitewnych oraz małych grupach, również wzrastały w wierze i doświadczały tego co my. Nie chcemy organizować dla nich "przechowalni", dlatego powołaliśmy do tego specjalną diakonię. 

Muzyczna

 „w każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1 Tes 5, 18); „bądźcie wdzięczni (…) wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu przez Niego” (Kol 3,15-17); „trwajcie gorliwie na modlitwie czuwając na niej wśród dziękczynienia” (Kol 4, 2).


Jeżeli poznasz Boga to zaczynasz odczuwać potrzebę oddawania Mu chwały, nie tylko za to co czyni, ale przede wszystkim za to, że jest. Kto śpiewa modli się dwa razy, a kto fałszuje trzy… lubimy powtarzać te słowa, bo wyrażają naszą wielką radość z tego, że możemy posługiwać swoimi talentami, umiejętnościami by wielbić Boga i wyśpiewywać dziękczynienie za wszystko co czyni w naszym życiu. Diakonia to miejsce gdzie możesz realizować swoje powołanie…  gdzie możesz korzystać z radości jaką daje uwielbienie Boga i dzielić się nią z wszystkimi, którzy słuchają… jeżeli oczywiście są w stanie to wytrzymać ;)

Opieki

Diakonia opieki służy osobom, które przychodzą do wspólnoty. Pomagamy przede wszystkim nawiązać i rozwinąć kontakt z Bogiem, ale też odnaleźć się we wspólnocie. Oferujemy kilka do kilkunastu spotkań, na których jest katecheza i możliwość rozmowy. Zapraszamy serdecznie :)

Formacja rodzin

 Formacja Rodzin to jedna z posług prowadzonych przez naszą wspólnotę. Są to otwarte dla wszystkich konferencje, które odbywają się raz w miesiącu w niedzielę po Mszy Św. Rodzinnej, która rozpoczyna się o 11:15. Tematyka konferencji jest związana z szeroko pojętym życiem w rodzinie, a ich celem jest przybliżanie chrześcijańskiego podejścia do różnych problemów, z którymi spotykamy się każdego dnia. Zapraszani goście prowadzący konferencje to specjaliści z różnych dziedzin, dzielący się swoimi doświadczeniami na zaplanowany temat. Dotychczasowe konferencje poruszały tematy takie jak: dialog i komunikacja w małżeństwie, ewangelizacja w rodzinie i przez rodzinę, naturalne planowanie rodziny, naprotechnologia i inne.

Więcej informacji tutaj

 

Rekolekcje, inne aktywności

 Nasza wspólnota raz w roku (najczęściej we wrześniu) wyjeżdża na rekolekcje wspólnotowe. Jest to wyjątkowy czas, kiedy możemy więcej czasu spędzić razem oraz zaczerpnąć Powietrza na nowy rok. Tematyka rekolekcji jest bardzo różna - z reguły odpowiada aktualnym potrzebom wspólnoty. Mamy kilka sprawdzonych miejsc niedaleko Poznania, gdzie oprócz odpowiedniego klimatu dla formacji jest też czas i miejsce na nieco rozrywki (np. nocne oglądanie filmów i koncertów ;-) ) i spędzenie czasu z rodziną.

 

Oczywiście nie jest to wszytko, co dzieje się u nas. Istnieje sporo mniej "formalnych" aktywności podczas których razem spędzamy czas i poznajemy się, np. wspólne wyjścia i wyjazdy na koncerty, do kina czy na piłkarzyki do pubu. Wśród rodzin wspólnotowych są również amatorzy wspólnych wyjazdów wakacyjnych oraz gier zespołowych. Niektórzy co tydzień spotykają się aby grać w koszykówkę na sali... Pomysłów nie brakuje - z czasem jest już nieco gorzej...

 

Polecamy:

Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny Miłujcie się! Dwumiesięcznik Odnowy
Free business joomla templates