Uwielbiamy Boga na Forum Ewangelizacyjnym!

Prawie 2000 uczestników, niezwykle ciekawe tematy nauczań głoszonych przez znanych ewangelizatorów świeckich i duchownych, wspólna modlitwa, Eucharystia oraz uwielbienie w mocy Ducha Świętego, tak w skrócie można by poodsuwać IV Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej które odbyło się wczoraj na terenie Targów Poznańskich. W wydarzeniu tym posługiwała także nasza wspólnota.

Tematyka tegorocznego Forum Ewangelizacyjnego skupiona była wokół modlitwy w mocy Ducha Świętego, a uczestnikom spotkania towarzyszył cytat z Ewangelii wg św. Marka: „Tym zaś, którzy uwierzą…” (Mk 16, 15‒20). Uczestnicy forum mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat modlitwy wspólnotowej ks. Krzysztofa Kralki, dyrektora Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, dominikanina o. Tomasza Nowaka, dyrektora Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego, który mówił o modlitwie ucznia Jezusa oraz karmelity bosego o. Serafina Tyszko, współprowadzącego Szkołę Modlitwy Karmelitańskiej, przybliżającego drogi rozwoju modlitwy. Swoim świadectwem podczas Forum Ewangelizacyjnego podzielili się ks. Waldemar Grzyb, egzorcysta z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który mówił o posłudze modlitwą o uzdrowienie w łączności z Mszą św., a także Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Marcin Zieliński zaznaczał, że ewangelizacja nie jest powinna być jedynie „pojedynczym wystrzałem”, ani jednorazowym wydarzeniem, lecz powinna stać się naszym codziennym stylem życia. Głosząc Ewangelię czymś naturalnym jest oczekiwanie znaków, uzdrowień, objawiania się mocy Bożej, która przekonuje słuchaczy o tym, że w Ewangelia jest prawdą. Natomiast znany rekolekcjonista i założyciel wielu wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych Witek Wilk dzielił się swoim doświadczeniem codziennej modlitwy Słowem Bożym. Centralnym wydarzeniem podczas całodziennego forum była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego.

Nasza wspólnota również włączyła się w to dzieło. Diakonia opieki dzieci oraz diakonia uwielbienia flagami prowadziła warsztaty dla dzieci uczestników forum. Na koniec dnia wszystkie dzieci wystąpiły na scenie prowadząc dorosłych uczestników forum w entuzjastycznym uwielbieniu Boga. Nie ma piękniejszego widoku rodzica niż to, kiedy widzi on jak jego dzieci podejmują ewangelizację. I robią to z radością i pasją jakiej mógłby pozazdrościć niejeden dorosły. Chwała Panu!

forum (11)

Picture 1 of 14